wersja polska english version European Union آذربايجان ديلی беларуская мова български език 中国的 hrvatski jezik Čeština et-eesti keel suomi  ქართული ენა magyar nyelv עִבְרִית Қазақтар Kirgistan latviešu valoda lietuvių kalba limba moldovenească limba română  Slovak slovenščina Tadżykistan Türkçe Turkmenistan Українська мова Uzbekistan english version watykan

    
  
                      Konferencja Innowacyjne Technologie - INNO3city

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego pragniemy zaprosić Państwa na międzynarodową konferencję INNO3city, która odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2009 roku w gmachu Filharmonii Gdańskiej. Konferencja poświęcona będzie innowacyjnym ideom i technologiom oraz ich relacjom ze światem biznesu. Swoim doświadczeniem podzielą się ze słuchaczami światowej sławy eksperci: naukowcy, przedsiębiorcy, wynalazcy. W gronie prelegentów i panelistów znajdą się m. in.:

* dr Bogumił Hausman – doradca w Szwedzkiej Agencji Rządowej ds. Systemów Innowacji VINNOVA
* prof. Karl Klingsheim - Centrum Przedsiębiorczości Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii w Trondheim
* prof. Marek Jasiński – Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii w Trondheim
* mgr Tomasz Jamroziak – psycholog biznesu, Values Grupa Firm Doradczych
* prof. Jerzy Buzek.- przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Instytut Inżynierii Chemicznej PAN, Politechnika Opolska

Udział w konferencji jest bezpłatny. W przerwach pomiędzy wykładami zapewniamy obsługę cateringową: kawę, herbatę, zimne napoje, przekąski i desery oraz lunch. Każdy nasz gość otrzyma ponadto komplet materiałów konferencyjnych oraz drobne upominki.

Konferencja INNO3city jest przedsięwzięciem realizowanym w ramach kompleksowego programu INNOpomorze, którego celem jest promocja innowacyjnych rozwiązań oraz kreatywnych i przedsiębiorczych postaw w województwie pomorskim. Nasze zaproszenie kierujemy także do mieszkańców innych regionów Polski i Europy zainteresowanych wymianą doświadczeń oraz wzbogaceniem swojej wiedzy na temat innowacyjnych technologii i ich zastosowania w warunkach rynkowych.

Aby wziąć udział w konferencji, wystarczy zarejestrować się na stronie
inno3city.pl/formularz.php

UWAGA: Ilość miejsc jest ograniczona! W związku z dużym zainteresowaniem konferencją sugerujemy, aby rejestracji dokonać jak najszybciej. W przypadku nadmiernej ilości zgłoszeń o potwierdzeniu udziału decydować będzie data wpływu zgłoszenia.
 

      
Zapraszamy na Chińskie Targi LifeStyle Expo w Warszawie.

Informacje o targach

Lokalizacja: Warszawskie Centrum EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa, Polska

Godziny zwiedzania: 21 - 22 września 2009 (10:00-17:30) - tylko dla przedsiębiorców
                                  23 września 2009 (10:00-15:00) - dla przedsiębiorców i publiczności
Wstęp: Wstęp bezpłatny. Wstęp tylko dla osób powyżej 18 roku życia.

Organizatorzy: Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC)
Wydział Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Prowincji Kanton (GD-OFTEC)


          30.09.2009 Warszawa - Kongres uczestników rynku energii "ENERGIA RYNKU"
 

WARSZAWA STOLICĄ KULTUR
Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2009
2009-08-30 - 13:00 - 2009-08-3
0
 
Wielokulturowe Warszawskie Street Party to festiwal uliczny wszystkich mieszkańców Warszawy, których różnorodne pochodzenie składa się na barwną mozaikę kulturową, często niedostrzeganą czy niedocenianą w codziennym pośpiechu. Jego celem jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną, radosną zabawę. Tegorocznym motywem przewodnim festiwalu jest: 'Warszawa stolicą kultur'.
 
Założeniem festiwalu jest prezentacja - poprzez sztukę, zwłaszcza muzykę i taniec - kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich obecnych w Warszawie oraz aktywnie uczestniczących w  tworzeniu jej wielokulturowego bogactwa. Jedną z głównych wartościowego wydarzenia jest fakt, że w jego przygotowanie zaangażowanych jest wiele
organizacji i instytucji promujących kultury społeczności mniejszościowych i imigranckich oraz osoby bezpośrednio się z nich wywodzące, chcące zaprezentować swoje tradycje szerokiej publiczności.

Chcemy, aby Street Party stało się wizytówką Warszawy - podobnie jak Karnawał w Rio de Janeiro czy Notting Hill Carnival w Londynie. Niezwykłe zainteresowanie, jakim cieszyło się Street Party w dwóch poprzednich latach (edycje 2007 i 2008), przekonało nas, jak otwarci na
różnorodność kulturową są warszawiacy i jak ważna jest organizacja kolejnych edycji wydarzenia.

Na tegoroczny program festiwalu złoży się nie tylko wydarzenie główne (wielokulturowa parada oraz miasteczko 30 sierpnia), ale także wydarzenia towarzyszące m.in. warsztaty robienia strojów i masek karnawałowych oraz Before Street Party z koncertem Djolof-Man i imprezą klubową w afrykańskich rytmach (27 sierpnia w klubie Harenda). Samo wydarzenie główne parada oraz miasteczko odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia. To właśnie 30 sierpnia wielokulturowa, barwna parada przejdzie od Placu Bankowego do miasteczka wielokulturowego zbudowanego w tym dniu na przestrzeni Krakowskiego Przedmieścia. Na terenie  miasteczka będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach tanecznych i

językowych, poznać sztukę z różnych zakątków świata, skosztować etnicznych potraw, zrobić hennę, pomalować ciało w etniczne wzory. W trakcie festiwalu swoje kultury zaprezentują m.in. społeczności afrykańskie, arabskie, latynoamerykańskie, kaukaskie, społeczność indyjska, wietnamska, żydowska, ukraińska.

Ponadto, specjalnie z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowana zostanie specjalna strefa zabaw dla dzieci, w której będą mogły wziąć w warsztatach muzycznych, tanecznych, zajęciach językowych i plastycznych, a także poznać gry pochodzące z różnych kultur.

Zapraszamy także do tworzenia własnych przebrań inspirowanych różnymi kulturami w trakcie festiwalu odbędzie się Konkurs na tytuł Króla i Królowej Parady najciekawiej przebrane osoby otrzymają nagrody! Przed samym konkursem zostaną zorganizowane warsztaty, w ramach których będzie nauczyć się robić maski oraz dekorować tkaniny. Zajęcia  poprowadzi wszechstronny litewski artysta i plastyk Linas Domarackas.  Podczas warsztatów można będzie przygotować stroje do konkursu, który 30 sierpnia w miasteczku wielokulturowym poprowadzi Catherine Kasima Kanda.

Niech wspólna zabawa w sercu Warszawy połączy w tańcu i przy dźwiękach muzyki ludzi ciekawych świata, zafascynowanych jego różnorodnością,  chcących go poznawać także dzięki rozrywce.

Więcej informacji:
http://www.kontynent.waw.pl/streetparty

Wielokulturowe Warszawskie Street Party 2009 finansowane jest z Europejskiego Funduszu Integracji na rzecz Obywateli Państw Trzecich, budżetu państwa oraz Biura Promocji m.st. Warszawy. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydent m.st. Warszawy

 
   

 
________________________________________________________________________________
Warszawa, mail: sip@forinpol.pl
 
 

Projekt i wykonanie: infodynamika@interia.pl                                                                                                       Copyright © by INFODYNAMIKA 2010